Armstrong Tru-Trac AT II - 35X12.50R15LT (35") 128R SUV | 1200063960
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
ARMSTRONG
SKU:SKU: 1200063960
Bajas existencias: quedan 10
Cantidad
  • Brand: Armstrong
  • Model: Tru-Trac AT Ii
  • Size: 35X12.50R15LT
  • Manufacturer Item Number: 1200063960
  • UPC: 6290300109679
  • Tire Type: SUV
  • Load Range: F (12 Ply)
  • Service Description: 128R
  • Load Capacity (Single): 3970 lbs
  • Overall Diameter: 34.4"
  • Overall Width: 12.5"
  • Rim Diameter: 15 in
  • Tread Depth: 19/32"
  • Sidewall: BSW
  • Weight: 59.8 lbs
  • Speed Rating: R
  • Warranty: Manufacturer Warranty
All Season, All Terrain Passenger SUV and Light Truck Tire.
Key Features:
  • Dynamic tread design with rigid shoulder blocks
  • Engineered grooves of different widths
  • Reinforced sidewall
  • Special rubber compound
  • M+S Rated
  • 600 A B UTQG (P-Metric only)