MICKEY THOMPSON Baja Boss A/T - 37X13.50R20LT All-Terrain Tire | 247551
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247551
Bajas existencias: quedan 4
Cantidad
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss A/T
  • Size: 37X13.50R20LT
  • Manufacturer Item Number: 247551
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 127Q
  • Overall Diameter: 36.7"
  • Section Width: 13.5 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 8.5-12.0 in
  • Max Load: 3860 lbs @ 65 psi
  • Rim Diameter: 20 in