MICKEY THOMPSON Baja Boss M/T - LT285/75R16 Mud-Terrain Tire | 247876
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247876
Bajas existencias: quedan 1
Cantidad
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss M/T
  • Size: LT285/75R16
  • Manufacturer Item Number: 247876
  • Tire Type: Mud Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 126Q
  • Overall Diameter: 33"
  • Section Width: 11.2 in
  • Tread Depth: 19/32"
  • Approved Rim Width: 7.5-9.5 in
  • Max Load: 3750 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 16 in