MICKEY THOMPSON Baja Legend EXP - LT285/70R17 All-Terrain Tire | 272490
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 272490
Bajas existencias: quedan 4
Cantidad
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Legend EXP
  • Size: LT285/70R17
  • Manufacturer Item Number: 272490
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 121Q
  • Overall Diameter: 33.1"
  • Section Width: 11.5 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 7.5-9.5 in
  • Max Load: 3195 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 17 in