MICKEY THOMPSON Baja Legend MTZ - LT265/75R16 Mud-Terrain Tire | 247924
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247924
Bajas existencias: quedan 9
Cantidad
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Legend MTZ
  • Size: LT265/75R16
  • Manufacturer Item Number: 247924
  • Tire Type: Mud Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 123Q
  • Overall Diameter: 31.9"
  • Section Width: 10.7 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 7.0-9.0 in
  • Max Load: 3415 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 16 in