Rovelo Ridgetrak HT02 - LT225/75R16 (29.3") 115S Highway Terrain | 4120315K
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
FREE MOUNT & BALANCE WITH PACKAGING!
FREE SHIPPING TO LOWER 48 (WHEN BUYING 4 WHEELS OR TIRES)
ROVELO
SKU:SKU: 4120315K
635 en existencias
Cantidad
  • Brand: Rovelo
  • Model: Ridgetrak HT02
  • Size: LT225/75R16
  • Manufacturer Item Number: 4120315K
  • Tire Type: Highway Terrain
  • Load Range: E (10 Ply)
  • Service Description: 115S
  • Load Capacity (Single): 2679 lbs
  • Overall Diameter: 29.3"
  • Overall Width: 8.9"
  • Rim Diameter: 16 in