MICKEY THOMPSON Baja Boss A/T - LT285/65R18LT All-Terrain Tire | 247487
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247487
Low stock: 9 left
Quantity
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss A/T
  • Size: LT285/65R18LT
  • Manufacturer Item Number: 247487
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 125Q
  • Overall Diameter: 33.2"
  • Section Width: 10.9 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 8.0-10.0 in
  • Max Load: 3640 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 18 in