MICKEY THOMPSON Baja Boss A/T - LT285/65R20LT All-Terrain Tire | 247542
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247542
Low stock: 3 left
Quantity
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss A/T
  • Size: LT285/65R20LT
  • Manufacturer Item Number: 247542
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 127Q
  • Overall Diameter: 34.6"
  • Section Width: 11.5 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 8.0-10.0 in
  • Max Load: 3860 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 20 in