MICKEY THOMPSON Baja Boss A/T - LT285/70R17LT All-Terrain Tire | 247467
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247467
Low stock: 10 left
Quantity
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss A/T
  • Size: LT285/70R17LT
  • Manufacturer Item Number: 247467
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: E (10-Ply)
  • Service Description: 121Q
  • Overall Diameter: 33"
  • Section Width: 11.5 in
  • Tread Depth: 18.5/32"
  • Approved Rim Width: 7.5-9.5 in
  • Max Load: 3195 lbs @ 80 psi
  • Rim Diameter: 17 in