MICKEY THOMPSON Baja Boss M/T - 33X12.50R17LT Mud-Terrain Tire | 247880
MICKEY THOMPSON
SKU:SKU: 247880
Low stock: 3 left
Quantity
  • Brand: MICKEY THOMPSON
  • Model: Baja Boss M/T
  • Size: 33X12.50R17LT
  • Manufacturer Item Number: 247880
  • Tire Type: Mud Terrain
  • Load Range: D (8-Ply)
  • Service Description: 114Q
  • Overall Diameter: 33"
  • Section Width: 12.3 in
  • Tread Depth: 21/32"
  • Approved Rim Width: 8.5-11.0 in
  • Max Load: 2600 lbs @ 50 psi
  • Rim Diameter: 17 in