Predator New Mutant X-RT - LT305/60R18 (33") 121Q Rugged Terrain | PRXRT02
PREDATOR
SKU:SKU: PRXRT02
291 in stock
Quantity
  • Brand: Predator
  • Model: New Mutant X-RT
  • Size: LT305/60R18
  • Manufacturer Item Number: PRXRT02
  • UPC: 770240216423
  • Tire Type: Rugged Terrain
  • Load Range: E (10 Ply)
  • Service Description: 121Q
  • Load Capacity (Single): 3195 lbs
  • Overall Diameter: 32.4"
  • Overall Width: 11.5"
  • Rim Diameter: 18 in