Rovelo Ridgetrak R/T RT01 - LT245/70R17 (31") 119Q Mud Terrain | 1600435K
ROVELO
SKU:SKU: 1600435K
347 in stock
Quantity
  • Brand: Rovelo
  • Model: Ridgetrak R/T RT01
  • Size: LT245/70R17
  • Manufacturer Item Number: 1600435K
  • UPC: 8848116004350
  • Tire Type: Mud Terrain
  • Load Range: E (10 Ply)
  • Service Description: 119Q
  • Load Capacity (Single): 3000 lbs
  • Overall Diameter: 30.55"
  • Overall Width: 9.5"
  • Rim Diameter: 17 in