Westlake SL369 LT265/70R17 (31.7x10.7R 17) Tires
WESTLAKE
SKU:SKU: 22810004
Out of stock
Quantity
  • Brand: Westlake
  • Model: SL369 A/T
  • Size: LT265/70R17
  • Manufacturer Item Number: 22810004
  • Tire Type: All Terrain
  • Load Range: 10-Ply
  • Service Description: 121Q
  • Load Capacity (Single): 3195 lbs
  • Overall Diameter: 31.6"
  • Overall Width: 10.7"
  • Rim Diameter: 17 in